| jedkate11 a întrebat:

Hey TPU...Am si eu o intrebare.Am un netbook Aspire One D270 si cand dau sa caut camera web spune ca nu gaseste nimic.Presupun ca nu e instalata (asa cum ar fi trebuit sa fie...), insa nu stiu nici modelul ei ca sa caut un driver pe net sau ceva cu care s-o instalez.Stiti cumva ce ar trebui sa fac sa imi mearga si mie camera? Fundita.big grin

Răspuns Câştigător
| ionutz03 a răspuns:

Uite aici driverele pentru netbook-ul tau: http://www.acer.ro/ac/ro/RO/content/drivers.
Selectezi ce tip de windows ai (dar presupun ca ai windows 7), iar jos iti deschide lista cu driverele.
Camera o gasesti la aplicatii.
Mult succes.

| jedkate11 explică (pentru ionutz03):

Ok..multumesc de raspuns dar am downlodat fisierul si atunci cand vreau sa o instalez spune"no webcam device found". Adica am facut tot dupa instructiuni si tot nu gaseste camera...am sarit eu ceva?

2 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Vezi daca nu ai deja driver-ul pentru webcam. Dezinstaleaza-l si descarca-l pe cel potrivit modelului si windows-ului de pe site-ul oficial. Succes!