| pNc69 a întrebat:

Hey TPU.
Am si eu o mica problema, unde pot gasi drivere pentru Windows 7 Ultimate / x64 bits.
Un site daca puteti? Dau Fundoi!

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Depinde ce laptop? model?

http://videotutorial.ro/......ptop-dell/

http://videotutorial.ro/......p-toshiba/

http://videotutorial.ro/......ial-video/

in link-uri prezentare video mai jos

26 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Windows 7 isi cauta singur drivere.Intri in Device Manager si de acolo le iei pe rand pentru driver/update.Dar mai precis pentru ce? Laptop/PC/placa video/placa sunet/etc.Model/serie.

| pNc69 explică (pentru stlucian):

Pentru Leptop, amandoua plcile..Si scuze ti-as da funda dar tot nu inteleg cum gasesc ce driver am nevoie sau cum se numeste.

| pNc69 explică (pentru stlucian):

Pai este Acer...

| stlucian a răspuns (pentru pNc69):

Pai cauta aici:

http://www.acer.ro/ac/ro/RO/content/drivers

dupa serie/model

| pNc69 explică (pentru stlucian):

Crede-ma nu gasesc nicaieri driverele pe acest site.

| stlucian a răspuns (pentru pNc69):

Zi-mi model/serie.Le caut eu.Ce win?

| pNc69 explică (pentru stlucian):

Windows 7 ultimate, model si seria de unde o aflu? happy

| stlucian a răspuns (pentru pNc69):

Pe spatele laptopului e o eticheta.

http://img7.imageshack.us/img7/4127/39200764644x461laptophp.jpg

| pNc69 explică (pentru stlucian):

Aspire E1-531 celelalte nu se mai prea vad.

| stlucian a răspuns (pentru pNc69):

Pai intri in link-ul dat
http://www.acer.ro/ac/ro/RO/content/drivers

la "selectati-mi produsul din lista" alegi"Notebook-uri"-->"Aspire"-->si in lista aparuta in dreapta ceva mai jos ai modelul tau"E1-531"click pe el.

In mod automat apar driver-ele pentru Win 7 32 biti. Daca ai pe 64, desi ma indoiesc, clic pe sageata de la "sistem operare".Cam asta ar fi.

P.S. Pentru a afla daca esti pe 32/64 biti click dr pe computer-->properties si la "System type" scrie :-bd

| pNc69 explică (pentru stlucian):

Meriti funda. Dupa ce dau la cel de instalarea a sonorului(audio) : Install Realtek HD Audio Driver Failure, dar nu stii cum se numeste driverele de la placa de video ca alea m-ar interesa mai mult...

| stlucian a răspuns (pentru pNc69):

Placa ta video e integrata:
Chipset video: Intel HD Graphics

| pNc69 explică (pentru stlucian):

Chipset Drive? Al-4-lea?

| stlucian a răspuns (pentru pNc69):

Da dar pentru actualizare dupa instalare folosesti windows-ul pentru update.

| pNc69 explică (pentru stlucian):

Si asta cum o fac? rolling on the floor Daca ai timp sa imi spui.

| stlucian a răspuns (pentru pNc69):

Pai laughing
Click DR pe Computer-->Properties-->Device Manager-->Display adapters si dublu click la ce se deschide acolo. Apoi la "Driver" ai optiunea "Update dreiver..."

Ai noroc cu numele tauwinking

| pNc69 explică (pentru stlucian):

Mersi.Dar de ce am noroc cu numele?

| stlucian a răspuns (pentru pNc69):

Am avut un verisor la care am tinut foarte mult, il chema Sergiu, dar s-a stins...

| pNc69 explică (pentru stlucian):

Mersi pentru ajutor oricum nu stiu cum naiba se face... Si imi pare rau de verisorul tau. sad

| stlucian a răspuns (pentru pNc69):

Pentru putin dar ce nu stii? Ca mai clar de atat...

| pNc69 explică (pentru stlucian):

Imi este clar dar nu imi merge nu stiu cum sa mai fac...
La cel cu sonorul imi da ceva eroare.

| stlucian a răspuns (pentru pNc69):

Mai vezi cu:

http://www.drivereasy.com/
sau
http://devicedoctor.com/

sunt programe care scaneaza/cauta automat driver-e

Mai precis ce eroare?

| Blamely a răspuns:

Există programe care le găsesc pentru tine.

| timeOUT a răspuns:

Da, poti lasa pc'ul sa faca totul.
intri in Device Manager si de acolo le iei pe rand pentru driver/update.Dar mai precis pentru ce? Laptop/PC/placa video/placa sunet/etc

| Romaniamafia a răspuns:

Descarci Slimdrivers si il instalezi, apoi dai scan si iti gaseste toate driverele de care ai nevoie si poti sa le instaleziwinking

| pirla a răspuns:

Cauta si tu pe windows7.com. Funda?