| BigLike a întrebat:

am si eu o problema de cateva zile nu mai pot trimite cereri de prietenie pe facebook va rog vreau raspunsuri cel mai bun raspuns primeste funda.

2 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Problema ta se datoreaza faptului ca ai trimis mai multe cereri de prietenie, catre persoane pe care le cunosti mai mult sau mai putin si nu au dorit sa te adauge in lista lor de prieteni, ignorandu-te. Cand vine vorba de astfel de actiuni "trimite cerere catre o persoana - respectiva respinge/ignore", cei de la Facebook nu stau cu mainile in san si-ti blocheaza optiunea de a mai trimite cereri de prieteni pentru o perioada de timp, determinata. Daca esti la prima abatere, nu mai poti trimite cereri de prietenie timp de 15 zile, la a doua abatere timp de o luna/doua luni si tot asa...
In concluzie, tot ce poti face este sa astepti ca timpul sa treaca, pentru a-ti expira restrictia.

| BigLike explică (pentru Ronnix):

Pai ce inseamna prima dar a doua abatere si cum pot vedea cat mai trebuie sa astept daca nu incerc sa trimit cerere?