| 000MadMAX000 a întrebat:

Hey TPU.Am un desktop pentru gaming si ar vrea sa ma las de gaming asa ca il dau la o firma de upgrade iar ei imi ofera la schimb un Acer ferrari f200.Intrebarea mea e se merita schimbul?
Pc ul meu are urnatorea configuratie:
Procesor:inte pentium g620 2,60 ghz
ram:4 gb ddr3
placa video:1 gb ddr3 128 bit
hdd: 1 tb
monitor:22' full hd led

Eu laptopul am de gand sa il folosesc la internet si multimedia.

5 răspunsuri:
| BLKZ a răspuns:

E foarte slab laptopul in comparatie cu desktopul tau. Mai bine il vinzi pe 1.000-1.100 lei si iti cumperi un netbook sau laptop cu AMD Zacate, perfect pentru filme 1080p, browsing si chat.

| 000MadMAX000 explică (pentru BLKZ):

Dar ce zic se merita schimbul pe un Toshiba l500-163 cu config urmatoare:
Procesor: AMD Athlon II Dual Core M300, 2.0 Ghz, Virtualization
HDD: 320 GB, SATA
RAM: 4 GB DDR II
Video: ATI Radeon HD4570, Memorie Dedicata 512MB, shared pana la 3323 MB
Display: Diagonala 15.6", Rezolutie 1366 x 768 HD LED

| Vintagee a răspuns:

Laptopul pe care vor ei sa ti-l dea e de 2-3 ori mai slab decat desktopul tau. Dar pentru Internet-Multimedia, Acerul se incadreaza undeva intre bun si foarte bun. Alegerea e a ta, doar sa nu regreti mai tarziu.

| 000MadMAX000 explică (pentru Vintagee):

Dar ce zic se merita schimbul pe un Toshiba l500-163 cu config urmatoare:
Procesor: AMD Athlon II Dual Core M300, 2.0 Ghz, Virtualization
HDD: 320 GB, SATA
RAM: 4 GB DDR II
Video: ATI Radeon HD4570, Memorie Dedicata 512MB, shared pana la 3323 MB
Display: Diagonala 15.6", Rezolutie 1366 x 768 HD LED

| Vintagee a răspuns (pentru 000MadMAX000):

Nici pe aceasta configuratie nu merita sa-ti schimbi desktopul, HDDul este mic, RAMul este DDR2, placa video e de 512mb pe bus de 64biti si nici despre procesoare AMD nu am eu o parerea prea stralucita, eu sunt cu Intel clar.