| danu77 a întrebat:

am un pc si vreau sa cumpar ventilatoare noi de 120 mm. Si cum am un loc liver pentru ventilator (5 in total) ma gandeam daca pot sa il adaug placii video adica sa fac o racire mai buna. Daca puteti sa imi recomandati de pe altex sau eMAG ceva ventilatoare. Merci! happy Funda!

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Odata ce ai pe carcasa minim 3 ventilatoare nu mai este nevoie si de o racire suplimentara pentru placa video ai deja airflow.
Eu am 2 astfel de vent-uri : http://www.pcgarage.ro/......02512l-3m/ si isi fac treaba de minune. Recomand.

| danu77 explică (pentru Jipa95):

Cam zgomotos 32, 3 dBa SI 1800 rpm as vrea ceva ceva peste 2000

| Jipa95 a răspuns (pentru danu77):

Le poti mari sau micsora viteza ventilatoarelor din bios, sau dupa controller daca ai. Nu sunt deloc galagioase, si au un airflow destul de bun.