| elNino212 a întrebat:

As dori sa stiu cat tine de obicei bateria la un 5230 si inca o problema, cand il deblochez(numa cateodata) imi apar pe ecran liniute multe si nu se vede nimic. trebuie sa il blochez si sa il deblochez de cateva ori pentru a`si reveni. Trebuie resoftat sau ceva?

Răspuns Câştigător
| robertpaul a răspuns:

In jur de 2-3 zile.depinde de uz.Problema poate fii din 2 cauze:una poate fii din cauza softwului, pe care o poti rezolva in 30 minute si cealalta-displayul telefonului tau sa nu aibe pixeli morti din cauza socurilor, cazaturi etc.

| elNino212 explică (pentru robertpaul):

Imi recomanzi sa il resoftez sa vad daca asta este cauza?

| robertpaul a răspuns (pentru elNino212):

Este mai simplu, sa incerci prima varianta si sa speri, adica sa resoftezi))))

| elNino212 explică (pentru robertpaul):

Heyy robertpaul! Multumesc pentru raspuns, chiar am avut noroc si nu am avut parte de pixeli morti ceea ce e numai bine. Merge mai bine ca niciodata. Multumesc frumos!

| robertpaul a răspuns (pentru elNino212):

Cu placere))))