| GmFb_Alex_1999 a întrebat:

Am o problemă cu un J5 2016. De câteva zile îmi arată autonomie mai multa decât de obicei gen 26h 42 min înainte imi arata 18h. Bateria ține relativ bine. Dar câteodată cand lovesc telefonul in ecran isi da restart singur. Doar când bateria este sub 37%. După ce îmi face problema aceasta scot bateria si o bag din nou si îmi arată procente diferite de fiecare data și într-un moment isi revine si nu mai face probleme. Ce este de vină telefonul sau bateria?

Răspuns Câştigător
| FordMustang a răspuns:

Da, du-te cu el la un service.

2 răspunsuri:
| FordMustang a răspuns:

Am avut aceeasi problema. Bateria are vreo celula in scurt sau defecta. Iti recomand sa il duci la reparat.

| GmFb_Alex_1999 explică (pentru FordMustang):

Trebuie sa schimb bateria?

| FordMustang a răspuns (pentru GmFb_Alex_1999):

Da, du-te cu el la un service.