| denisTiky a întrebat:

as vrea sa va intreb de unde sa cumpar un Intel Core 2 Quad Q9650 cu 3GHz(sa aiba si un boost cam pana la 3.5 sau 3.3 GHz cam asa), 4 nuclee si 12 MB cache(restul nu ma mai intereseaza) la un buget de maxim 100RON. Rog seriozitate si cel care raspunde vreau sa dea si link de la procesor, nu doar sa zice ceva in genul: "Cauta pe OLX!".
P.S: Am gasit un procesor cu specificatiile de mai sus la pretul de 90 RON dar vanzatorul nu s-a tinut de cuvant si m-a pus sa astept vreo 2 saptamani si tot timpul cand ii dadeam mesaj si il intrebam daca mi-a pus procesorul ala el zicea: "Da, da sigur ca l-am pus, in vreo 2 zile iti ajunge. Dar zilele au trecut si procesorul nu a mai ajuns. Multumesc

10 răspunsuri:
| Superior a răspuns:

Ce faci cu un procesor asa slab?

| Speed99 a răspuns:

Arunci cu banii aiurea... procesorul de fata este sub mediocru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.ebay.com

| denisTiky explică (pentru anonim_4396):

Am gasit ceva procesor pe eBAY dar nu pot sa il cumpmar deoarece nu am implinit inca 18 ani si nu am card VISA sau PayPal...si nu este optiunea ramburs ))= uite ce am gasit http://www.ebay.com/......2285217001

| iwefgOficiall a răspuns (pentru denisTiky):

Ami cer scuze de deranj.

| iwefgOficiall a răspuns:

Un procesor decent ar fi acesta
https://www.okazii.ro/......a189334397
Si mai este pe net anca un loc cu procesorul care al vrei numai ca este din strainatate.
https://www.aliexpress.com/......77304.html

| denisTiky explică (pentru iwefgOficiall):

Ok dar ala care ai zis ca e decent de fapt nu e bun...ce sa fav cu 2.33 GHz? 2.33 are procesorul care il am acum....si nu e bun

| iwefgOficiall a răspuns (pentru denisTiky):

Dar procesorul tau cat mega chace are acela are 12 mb nu e de ajuns?

| denisTiky explică (pentru iwefgOficiall):

Da fate dar Q9650-ul adevarat are 3GHz. Eu ma uit si la asta. Cand iau un procesor ma uit la toate chestiile la care ma pricep si care sunt mai importante. Iar ce este mai important? Pai GHz(minim 3 in cazul meu) la memoria cache( 12 mb cache sunt perfecti) la socket si la nuclee(eu vreau cu 4). Deci daca vrei sa imi dai link de la INTEL CORE 2 QUAD Q9650 de 3GHz, 4nuclee, 12 MB cache e bine, iar daca nu imi dai si doar vorbesti in plus lasa pe altii mai buni sa raspunda.