| Radu506 a întrebat:

Ce parere aveti despre procesorul Intel - Core 2 Quad 9400? Specificatiile tonguerocesor Intel Core 2 Quad Q9400 Yorkfield-6M, Frecventa 2667MHz, FSB 1333MHz, Cache L2 2x3MB, Socket LGA775 (T), Nuclee 4, Multiplicator 8x, BOX; Pret:850RON, se merita?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

E foarte bun pentru o placa de baza care foloseste socket LGA775. Daca placa are asemenea socket, daca nu e bai.

| Radu506 explică (pentru Salontanul):

Deci sunt compatibile?

| Salontanul a răspuns (pentru Radu506):

Da daca ai socket 775 si FSB 1333. Spune-mi ce placa de baza ai?

| Radu506 explică (pentru Salontanul):

Am dat linkul placii de baza in intrebare.

| Salontanul a răspuns (pentru Radu506):

Unde ca eu nu-l vad. Linkul este ceva de genu http://www.etc.
Tu-l vezi?

| maxb a răspuns:

Doar pretul e cam mare...la banii aia gasesti i5 cu mult peste Quad 9400.