| RebecaRubby a întrebat:

calculatorul meu e plin de virusi :-s trebuie sa instalez un antivirus ceva sau ce anume sa fac ca sa sap de ei

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Încearcă în felul următor:
-Descarcă şi instalează Malwarebytes' Anti-Malware, este gratuit şi îl găseşti pe site-ul oficial, este şi cu interfaţă în limba română. După instalare dai Actualizare şi apoi dai o scanare completă şi ştergi din Carantina viruşii găsiţi.
-Apoi descarcă şi instalează un program antivirus gratuit, de ex. avast! 7 free, tot de pe site-ul oficial.
-Completează cele 2 programe cu un firewall bun, de ex.Comodo Firewall, tot de pe site-ul oficial.
Aceste 3 programe îţi oferă o protecţie bună, aproape ca un program antivirus bun cu licenţă.

| RebecaRubby explică (pentru Ioandelasal):

Mersi...am sa incerc asa!

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Daca ais tat pana acum fara antivirus, iti dai seama ca totul merge perfect.Cand spui windows ca si sistem de operare, nici sa nu iti treaca prin cap sa stai fara antivirus...

| alinaalin955 a răspuns:

Inainte de scanarea cu un program antivirus ar trebuie sa dezactivezi system restore.Nu va putea sterge virusii de acolo.
Cel mai bine reinstalezi sistemul de operare.

| ionut258 a răspuns:

Cand iti bagi windowsul primul lucru pe care trebuie sa il faci este sa iti bagi un antivirus pe el..descarca mbam: http://www.malwarebytes.org/downloads/
si dupa ce il instalezi dai un full scan la pc si vezi ce iti gaseste, o sa dureze vreo 2 ore, deci trebuie s aia rabdare.