| AlcolicSmile123 a întrebat:

cand joc un joc 3D instalat (Driver SF) se restarteaza si scoate un sunet ciudat: "brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr" si imediat restart...
Am schimbat sursa pentru ca era arsa.
Si daca placa video nu corespunde cu sursa ( adica sunt niste patratele prin care se conecteaza si sursa are mai putine cu 4. ) poate fi si din cauza asta?

2 răspunsuri:
| TheBrainiac a răspuns:

Nu-ti trebuie neaparat o sursa mai mare, ci o sursa cu certificare 80+ cum ar fi asta:
http://www.pcgarage.ro/surse/sirtec-high-power/element-plus-500w/

| YoBuDy a răspuns:

Incearca sa iei o sursa mai mare, ca asta e problema de aceea iti face asa si se restarteaza, sau mai incearca dupa ce ti se stinge sa pui mana pe placa de baza sa vezi daca frige unde ai cooler-ul. Daca frige se supraincalzeste si e naspa.