| AvramovC a întrebat:

Am o placa video Nvidia Geforce 8400Gs, si din cauza ei se restarteaza Pc-ul.I-am instalat si ultimul driver si dupa 15-20 min se restarteaza.De ce? Exista vreo modalitate prin care se poate repara. Multumesc!

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Pc-ul se poate restarta din cauza placii video numai daca temperatura placii trece de un anumit nivel, sau este vorba de driveri busiti. Daca tot ai spus ca ai instalat alt driver, luam in considerare racirea. Curata placa video foarte bine.
Acum daca pc-ul tau isi da restart din alte motive eu doar ti-am explicat despre placa video.

| LDCCristi a răspuns:

Poate nu e o compatibilitate intre componentele Hardware.
Sau poate iti da semne ca e pe duca
La mine o placa video dupa 5 minute imi bloca PC-ul complet.

| GoogleUser a răspuns:

Daca nu e de la caldura pe care o produuce placa video, e de la windows, nu e activat (posibil).