| anonim_4396 a întrebat:

Când scriu cu diacritice în word sau în power point mi se subliniază automat acele cuvinte cu o linie șerpuită, roșie. Cum scap de ea?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Word-ul este in engleza si considera gresite cuvintele cu diacritice, deoarece nu le recunoaste. La pagina de Word, in bara de jos, ai English(sau poate alta limba), da dublu clic pe acest buton, din fereastra ce apare selecteaza Romanian(Romania), da OK si liniile o sa dispara. Numai bine!

5 răspunsuri:
| adutzadragutza a răspuns:

Pai ii dai asa :ii dai pe cuvantul respectiv si ii dai clik dreapta si ii dai : ingonre all happy funda?

| Cheloo_4836 a răspuns:

Daca ai word in limba romana inseamna ca cuvintele nu sunt scrise corect

| OhFuckIForgotMyNameAgain a răspuns:

Acea linie apare atunci cand word`ul, care e in engleza, considera ca cuvantul este gresit. Stai fara griji, nu iese cand tragi la imprimantahappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Ioandelasal. În bara de jos arată că este în limba română, dar am urmat sfatul tău, am dat dublu clik, mi-a apărut o căsuță, am debifat ceva și am selectat altceva. A funcționat. Vă mulțumesc!

| Adelina2010 a răspuns:

Dezactivezi check spelling