| AdrienWH a întrebat:

HEY TPU care est diferenta dintre ALLVIEW A5 SMILEY SI ALLVIEW C5 SMILEY?

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Par identice, dar A5 e cu un 2 cartele sim, C5 e cu o singura cartela sim, A5 e cu androidul KitKat care nu lasa aplicatiile sa scrie pe cardul SD, C5 e cu Android 4.2 Jelly Bean care desi e mai vechi, lasa aplicatiile sa scrie pe cardul SD.

Imi place la A5 ca are 2 cartele sim,

imi place la C5 ca are un android 4.2 Jelly Bean care scrie pe cardul de memorie SD.

Asta am vazut aici :

http://allview.ro/a5-smiley.html

http://allview.ro/c5-smiley.html

Ambele au ecran mic - avantaj ca intra usor in buzunar, ecranul nu pare a fi de tip IPS, e de tip TN care isi schimba culorile cand il privesti sub anumite unghiuri, bateria era bine daca avea o capacitate putin mai mare, memoria ram de 512MB e mica si in combinatie cu procesorul tot mic, poate da mici intarzieri cand se trece de la o aplicatie la alta sau chiar in aplicatii, iar pentru cine vrea jocuri, cred ca sunt si jocuri mai pretentioase care nu merg pe el, iar memoria interna e de 4GB si era bine daca era mai mare.

Camera foto e fara autofocus, deci imaginile nu vor fi prea clare cand se fac poze de la distanta foarte mica, rezolutia nu e mare 3, 2MP, iar culorile banuiesc ca nu vor fi foarte corecte, sensibilitatea la lumina scazuta va fi mica, blitul nu e prea puternic. Poze mai frumos colorate fac Samsungurile, LG-urile.