| HalogenGamer a întrebat:

De ce se tot stinge calculatorul? Se stinge foarte des cand ma joc Minecraft.De ce? O fii sursa? Am prea putin RAM? Daca da cum aflu cati RAM am? Cum pot adauga mai multi? Cat ar costa o asemenea reparatie?

Multumesc anticipat!

8 răspunsuri:
| Karinakari99 a răspuns:

Nu cred că e neapărat problema asta.Jocul poate avea şi viruşi.

| HalogenGamer explică (pentru Karinakari99):

L-am verificat nu are nimic...

| Yamaha123 a răspuns:

S-ar putea sa ai virusi dai o scanare
A si ai spus ceva de marire Ram :http://www.youtube.com/watch?v=DcZPGRcxqIM
Bafta si iti stau la dispozitie!

| Adiiiiiii69 a răspuns:

Calculatorul se stinge de ce are jocul virusi dar eu ti-as recomanda sa iti refaci windowsul RAMi gasesti aici:http://www.emag.ro/memorii/c?ref=landing_1_4.Ca sa aflii cati RAM ai la Pc-ul tau intra in my computer si acolo da click dreapta si da la Properties si acolo gasesti RAMii. Sper ca am fost de ajutor!

| Addush a răspuns:

Se stinge pentru ca temperatura unitatii centrale creste si ventilatorul ori nu merge ori nu face fata.

| StefanMosneaguID a răspuns:

Se stinge pentru că ventilatorul care răceşte procesorul nu-şi mai face treaba. Când procesorul se supraîncălzeşte, calculatorul se stinge pentru a fi în siguranţă. Între 20-60 de lei costă o asemenea investiţie. Caută un cooler şi descarcă-ţi CPU. Astfel vei vedea ce cooler se potriveşte la lăcaşul procesorului (socket). Sau poţi întreba pe site-ul CEL.ro şi te ajută ei. Succes!

| HalogenGamer explică (pentru StefanMosneaguID):

Ventilatoru stiu sigur ca nu e ca pe el l-a inlocuit si l-a curatat primul happy

| StefanMosneaguID a răspuns (pentru HalogenGamer):

Nu e vorba de curăţarea lui. Este vorba că ai nevoie de unul care să fie performant. Eşti sigur că îşi face treaba? Dacă da, descarcă CPU-Z şi analizează temperatura procesorului. Între 70-90 este bine, peste 95 grade Celsius, calculatorul se stinge automat. Succes!