| Andrei_Andrei_1994_GpD6 a întrebat:

de curand mi.am luat modemul Huawei hg8247h de la rds rcs si dupa ce a plecat echipa care mi l.a pus am observat ca are si wifi, am gasit parola de la wifi pe spatele modemului si m.am conectat de pe telefon, cand am intrat pe telefon pe o pagina de net nu mergea se incarca un sfert si dupa imi dadea problemala retea sau ceva de genu, nu stiu ce sa-i fac vad ca am semnal puternic dar nu merge netu, pe pc merge dar pe pc merge deoarece am cablu bagat din pc in modem si de aia merge dar nu stiu dc nu merge si pe tel, trebuie configurat sau ceva nu stiu, am inteles ca la configurari trebuie bagat ip routerului pe o pagina de net am incercat si i.am dat cautare dar imi apare This webpage is not available. help pls.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

IP-ul routerului trebuie bagat pe PC la instalare. Pe telefon nu trebuie. Pe telefon ar trebui sa mearga bine. Daca sunt probleme verifica si cu alte telefoane. Daca alea merg e defect telefonul tau. Daca nu, are probleme routerul.