| AlexandraM776 a întrebat:

Din 9, 76 GB cat are C, mai am liber doar 1, 02 GB. Am folosit mai multe programe de curatat memoria calculatorului cand am avut aproximativ 800 MB liberi. In C am doar programele esentiale pentru calculator. Ce ar trebui sa sterg ca sa se elibereze mai multa memorie dar sa nu dauneze calculatorului? Please help! (folosesc Windows XP)

7 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Cu toate ca ai folosit programe de curatare pentru fisiere temporare, s-ar putea ca spatiul mic sa fie datorat si folderului in care se descarca lucruri de pe net (e pe C sau pe alta partitie? Verifica si acest aspect). Daca nu ai avut probleme cu sistemul de operare pana acum si daca functia System Restore e activa, atunci si aceasta iti ocupa spatiu cand creeaza copii de siguranta a Windows-ului. Click dreapta pe My Computer, alegi "Properties", apoi in fereatra aparuta mergi la System Restore si vezi daca Turn off System Restore for all drive e bifat sau nu. Daca nu e bifat, il bifezi si dai Apply sau ok. Observa daca s-a mai eliberat partitia C. Apoi, prin aceeasi procedura, reactivezi System Restore, pentru siguranta sistemului, pentru a crea noi copii de siguranta.

| AdrenalinTm a răspuns:

EaseUS Partition Master muti din D in Cniste spatiu bafta schimba marimea partitiilor

| ICEbalI a răspuns:

Salut,
instaleaza-ti CCleaner, il rulezi. si verifica in control panel -add or remove programs- programele si jocurile care nu -ti mai trebuie, bafta!

| AlexandraM776 explică (pentru ICEbalI):

CCleaner am folosit, si am pastrat in calculator doar programele esentiale. Ma gandeam ca poate mai sunt fisiere inutile prin unele dosare care mananca memoria.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexandraM776):

Ia-le toate pe randhappy numai asa vei afla care este problemahappy

| TheghostPhantom99 a răspuns:

Cat are hdd tau?

| AlexandraM776 explică (pentru TheghostPhantom99):

Daca in caz hdd inseamna memoria din C am 9, 76 GB. Daca nu, atunci nu stiu care e.