| GrecuAlexa a întrebat:

Hey, TPU... din greseala sora mea se juca pe tableta mea si a scapat-o si a spart-o. Ecranul numai merge si nu stiu ce as putea sa - i fac. Tableta se numeste Allview viva c7. Ce as putea sa fac ca tableta sa poata merge?

Răspuns Câştigător
| Elena_Byanka_1993 a răspuns:

Daca e in garantie poti sa o repari mai ieftin in magazinul de unde ai cumparat-o, daca nu mai e, display-ul te costa in jur de 2-3 milioane ( depinde de cati inchi are )

5 răspunsuri:
| RebecaTheNinjaGirl a răspuns:

Trebuie s-o duci la reparat!

| MariusMrs1996 a răspuns:

Ar trebui sa te duci cu ea la garanție dar nu o va repara gratis deoarece nu e problema de la ea... ti-o va face dar la un pret mai mic deecat la un alt service de reparat..doar asa pot sa o mai faci prin înlocuirea ecranului spart