| kkourtney a întrebat:

Dintre iphone 4s si Samsung galaxy s3 care ziceti ca este mai bun?

Răspuns Câştigător
| panther2007 a răspuns:

Diferenta incepe de la primul lucru esential, si aici ma refer la procesor un iphone 4S are un procesor dual core de 1GHz, pe cand un Galaxy SIII are un procesor Quad-Core de 1. 4GHz, deci deja din start Iphone 4s este clar inferior unui galaxy s3.Pe urma discutam de memoria ram un iphone 4s are 512 mb ram, pe cand un galaxy s3 are 1gb de ram, deci dublu.Pe urma discutam de marimea display-ului care este net superioara la galaxy s3 ce are diagonala de 4.8, iar iphone 4s o are doar de 3.5
Si intr-un final amintim de procesorul grafic care este iar superior la galaxy s3.
Ca sa nu mai discutam de memoria interna a telefoanelor, pentru ca ambele telefoane sunt disponibile cu urmatoarele memorii interne: 16/32/64gb.Dar Galaxy s3 iar este peste iphone 4s, pentru ca are slot micro SD si suporta un card de maxim 64gb. Sper ca ti-am fost de ajutor daca nu iti recomand sa vezi aceasta comparatie facuta de experti http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4212&idPhone2=4238

18 răspunsuri:
| Laurentiuuu a răspuns:

O dacie, cu banii pe unu din telefoane iti iei una

| Kevinel a răspuns (pentru Laurentiuuu):

Adevarat graiesti! laughing

| TestPetrut a răspuns:

Salut eu iti recomand samsungul pentru ca e un brand mai bun decat iphone si cu un design fantastic.

| Smiley923 a răspuns:

Samsung galaxy s3, unii oameni considera iphone 4s mai prost decat iphone 4, eu am Samsung galaxy s2 si-ti garantez ca s2 e mai bun decat iphone 4s, cu atat mai mult s3.

P.S.:-Eu am avut iPhone 4 si am acum Samsung galaxy s2!

| Kitty2011 a răspuns:

Este pe site-ul celor de la cosmote o chestie unde poti compara 2 telefoane, dupa mai multe criterii.tongue

| Iulian03 a răspuns:

Iphone 4s

| ℓσνє a răspuns:

Samsung-ul in general este bun, asa ca ti-l recomand, am si eu, si pe langa faptul ca merge grozav, are multe aplicatii face niste poze clare. Succeswinking

| agirll a răspuns:

Iphone 4 clar.big grinfunda?big grin

| Endrew a răspuns:

Are dreptate panther2007!

| Sibeluca a răspuns:

Samsung galaxy s3!

| xXBvbLovesConverseXx a răspuns:

Samsung

| Klaryyy a răspuns:

Samsung galaxy S3 dupa parerea mea

| Angelin2259 a răspuns:

Galaxy SIII

| Razier a răspuns:

Dupa parerea mea 100% este mai bun Samsung Galaxy S3. Si pentru Jocuri si pentru programe si pentru multe altele.

| HD_Led_1996 a răspuns:

Si faza e ca la Iphone 4S nu merge sa trimiti sa zicem de la un Nokia sau Samsung numai Iphone Iphone merge sau sa iau muzica de la PC dar la Samsung merge deci tot Samsung Galaxy is the best

| Lacatusionelabarbie a răspuns:

Samsung galaxy cel mai bunn

| Florea_Costy_1994 a răspuns:

Iphone 4s

| Florin_Lohan_1974 a răspuns:

Eu am iphone 4s! si iti reomand cu sinceritate ca iphone 4s face s3-ul.iphone este un telefon...samsung galaxy s3 este o mini tableta, sper ca te-am ajutat.