| TheBlueDragon a întrebat:

Hey TPU!
Gasesc sa cumpar o carcasa la un laptop ACER EXTENSA 5230E? Nu vreau sa cumpar dupa net de la anumite persoane,vreau sa cumpar de la magazine!
Si daca tot schimb carcasa, cat ma costa o "curatenie completa"?
Precizez ca sunt din orasul TARGOVISTE din DB!
Multumesc!

5 răspunsuri:
| RawGrey a răspuns:

Sincer si eu am acelasi laptop si caut carcasa si nu gasesc. S-a zgariat foarte rau pe spate si pe langa taste este plin de praf si de toate felurile de microbi. As fi foarte multumit sa ne raspunda cineva si noua. Un an nou fericit!

| TheBlueDragon explică (pentru RawGrey):

Un an nou fericit si tie!
Mie mi s-a rupt in partea stanga! Pe spate mi s-a rupt in zona unde scoate caldura din laptop! Am praf la tastatura, pe la zona boxelor mi s-a ridicat carcasa nu stiu din ce motiv!
Nu prea am gasit ceva serios. Daca gasesc o sa te anunt!

| Bogdan_5455 a răspuns:

Salut,eu lucrez la un service de laptop/pc-uri. daca te pot ajuta cu ceva astept un mesaj. am si carcase de laptop ( o data ce cumperi carcasa de la mine manopera + suflarea{curatirea} este gratuita )

| Voicu_Mariana_1992 a răspuns (pentru Bogdan_5455):

Buna as vrea sa stiu si eu unde in Targoviste ai service-ul de laptopuri si pc-uri. Mie mi s-a rupt clapa la laptop in partea stanga si as vrea sa stiu daca se poate repara si cat ma costa. Multumesc anticipat.

| TheBlueDragon explică (pentru Voicu_Mariana_1992):

Scuze.Nu eu am service-ul sad