| Anonimus696969 a întrebat:

Hey TPU;
ieri miam facut un site cu gazduire si domeniu gratuit. Totul este ok pana uploadez primul fisier (prima pagina a siteului). Uploadez pagina, iar dupa aceea imi accesez domeniul ( siteul). Cand mi se deschide pegina nu imi apare pagina mea care am facut-o. Imi apare o alta pagina in care scrie "Index of/" iar dupa aceea pagina care am uploadat-o ( nu pagina in sine, ci un link al pagini). Daca dau clik pe acel link imi apare pagina. Ce sa fac sa imi apara direct pagina mea cand se acceseaza siteul? Stie cineva? Funda happy
Domeniul este facut la "dot. tk" iar gazduirea la "hostinger. ro".

Iar siteul este " interesting - stuff. tk" (fara spatiu inter semne)

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Serverul web incarca default pagina index.php sau index.html sau lista de fisiere din directorul radacina daca nu estista o pagina de index

ai 3 variante

ori accesezi pagina direct, ceva in genul

http://interesting-stuff.tk/woow.php

ori umbli pe la setarile serverului web daca ai acces acolo si pui pagina ta ca default

ori o redenumesti in index.php (daca merge doar cu index.html modifici sau creezi o pagina index.html in care faci unr edirect automat