Întrebare recomandată | alexutale a întrebat:

intenționez sa îmi. cumpăr un ceas deștept și înclin către Samsung galaxy gear fit. Eu am un Samsung galaxy s 3 mini și ași dori sa știu dacă este compatibil. Dau fundă

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Iti trebuie Android 4.3 sau mai nou, S3 mini parca venea cu 4.0.
Daca te duci pe amazon.com si citesti user reviews ai sa vezi ca inca sunt multe probleme cu softul. Toate ceasurile acestea au cam aceeasi problema. Daca poti, mai asteapta un an.

3 răspunsuri:
| Zaygon a răspuns:

Gasesti alternative la galaxy fit pe piata chineza. Sunt o gramada de modele si au preturi mai mici si sunt compatibile cam cu toate dispozitivele cu android/ios cu android 4.0 si mai mare.

| Brancardierii a răspuns:

Daca vrei parere sincera, renunta la smart watch, parerea mea este ca sunt mai mult pentru hipsteri si doar un trend, eu unul merg tot timpul pe ceva clasic, ceasul este ceas sa-ti arate ora si sa te arate elegant, asa ca mergi pe ceva barbatesc si clasic, nu merita smart watch... +ca in viitor de un smartwatch de vei plictisi, dar probabil un ceas bun care il achizitionezi acum, il va avea si copii tai si i se va mari pretul.

| alexutale explică:

Telefonul meu ( s3 mini)
Are android 4.2.2, m-am uitat pe câteva site-uri si nu am găsit nicăieri ca ar fi compatibil cu s 3 mini.