| K4TALIN a întrebat:

la pc-ul meu am vrut sa fac un overclock si cand am dat restart mi-a aparut no video input mentionez ca nu am placa video ci cea integrata vreau un raspuns rapid va rog

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

OC-ul e o chestie expirată ce nu se face oricum și de către oricine habar n-are ce este și cum funcționează.
Zi mersi că nu ți-ai ars procesorul (oricum de faci Oc și nu ai un cooler cum trebuie, un UPS și o sursă de alimentare de calitate la prima supratensiune o să-l arzi).
Scoate bateria (e pe placa de bază, deci trebuie să desfaci carcasa pc-ului) lasă-l vreo 2 minute așa fără baterie și implict fără cablu de alimentare pus în priză.
pune bateria la loc pune pc-ul în priză și apoi apasă delete
Intră în BIOS și setează data și ora corecte și apoi NU mai umbla la setările de oc disponibile acolo.
Succes

2 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Scoate bateria la bios sa faci restart la bios. Nu ai stiut sa faci overclock (ai urcat prea mult cred)

| LoveIsLove4Ever a răspuns:

Simplu, desfaci carcasa, scoti bateria rotunda e pe placa de baza, scoti alimentarea tii apasat pe butonul de pornire timp de un minut in continuu, bagi bateria apoi alimentarea si reconfigurezi BIOS-ul funda?