| Ice15 a întrebat:

Ma puteti ajuta cu niste porecle amuzante?
Dar in afara de cele ce s'au mai spus, mersi!
FUNDA happy big grin

Răspuns Câştigător
| AngelWhatt a răspuns:

La noi au fost:
-Gogu
-Ciciu
-Gogoasa(era un slabanoglaughing)
-Busu
-Jojo
-Napolitana Albastra...mdeaalaughing
-BoBo
-Butelielaughing
-Gugu
Cam atatea imi aduc eu aminte

9 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Cauti porecle la categoria tehnologie?
Ai cam gresit categoria, tu si cei care ti-au tinut isonul.

| TOOL a răspuns:

Guffy, buldy, bubu, bebe.

| Biiskrem a răspuns:

Mă, copil, mă... Numele de clan, ceea ce te scoate din turmă și te deosebește de restul' lânii trebuie să fie conform personajului... Clasa noastră e săracă în pseudonime, avem doar -oaie-, -măseluță-, -chucky- și -floricele- ( tipu' mănâncă numa' floricele star ). Mdeci instinctu' naște denumirilehee hee

| Catalinhhh a răspuns:

Diana - Diu/Diux/Dius; Adela-Ade/Adelus; Denisa- Dedee/Den; Beatrice- Bebe/ Bea ( în engleză se citește Bi ); Alexandra-Alexuta/Ale/Alex, a; Andreea- Andre/ Andy/Ann/Deea ( fete ). Andrei-Andy/And/ Reirei; David-Dada/Dav/Vid; Florin-Flo/Flori; Răzvan-Razva/Razvi; George-Georg[cu accent german] Georg ( cu accent englez/american ) /Geo/Gege etc. Și mai poți pune porecle în funcție de personalitatea fiecăruia- Bunny/Lovely/Crazy/Choco/Coco/Yuki/Pink/Blue/Orange sunt o grămadă. Poți alege și în funcție de culorile preferate, de stilul muzical abordat, de felul de a fi a persoanei

Poreclele baietilor sunt:Caine, Macel/Mishi, Bamboocha, Stuf, Gogoasa, Preotelul/Mortex, Elodia, Shtrut, Molda/Moldamin/Blondu', Iepure/Iep, Ginerica, Cioara, Tanta/Olanda, Oaie, Savarina, Fane si Goe.
Poreclele fetelor sunt:Cocostarc, Rata, Geamana x/Geamana alba/Geamana de treaba, Geamana y/Geamana malefica/

Una tot trebuie să îți placă :p

| fataciocolata a răspuns:

Pentru baieti:piftel,pișchiș,robotelu', pufoselu'
Pentru fete :iepuroaica, pitucu, iubitica, etc
Funda?

| incredibilul a răspuns:

In clasa mea, fiacare are cate o porecla.
Poreclele baietilor sunt:Caine, Macel/Mishi, Bamboocha, Stuf, Gogoasa, Preotelul/Mortex, Elodia, Shtrut, Molda/Moldamin/Blondu', Iepure/Iep, Ginerica, Cioara, Tanta/Olanda, Oaie, Savarina, Fane si Goe.
Poreclele fetelor sunt:Cocostarc, Rata, Geamana x/Geamana alba/Geamana de treaba, Geamana y/Geamana malefica/Geamana nenorocita la suflet(eu), Tractor, Olive, CrisssSSStina.

| Man_Dyana_1999 a răspuns:

Labos,Ciorman,Dilie,Marego,Buza,Fulga,Nemo,Dildau,Biban,Sobo,Babuin,Nevastuica,Maicos laughing))

| Chsattidjtzkg a răspuns:

Sugea,Bojinca,ochila

| Crissy16 a răspuns:

Eu eram numita înainte,, Veverita'', stiu ca nu e o porecla amuzanta. tongue