| songoku29 a întrebat:

mi-am luat o placa video nVIDIA dedicata ca mi-a zis cineva ca e buna la jocuri si nu stiu ce sa zic e buna la jocuri noi gen 2012-2013 (gen fifa 2013, far cry 3, etc) e buna, dau funda!

asta e placa mea video cumparata
Chipset video: nVidia
Video: GeForce GT630
Tip memorie video: Dedicata
Capacitate memorie video (MB): 1024 MB

7 răspunsuri:
| buzucan a răspuns:

Ai dat mai mult de 300 pe ea?

| Sofer a răspuns:

Eu zic ca e buna.

| al3xander a răspuns:

Nu e ultimul racnet cum s-ar zice dar e destul de buna pentru jocurile din ziua de azi.

| SilviaDulcik a răspuns:

Placa video este suficient de buna pentru rezolutie HD si detalii Low-medium in majoritatea jocurilor.
Ex : Metro 2033 merge bine cu rezolutia HD + Low.

O sa reziste inca 1 an dupa care trebuie cumparata alta.

| ITMania a răspuns:

Slabuta.
Cat ai dat pe ea?

| vega358 a răspuns:

Eu cred ca e buna

| Aamerican a răspuns:

Salut, e buna pentru jocuri adica tiar merge fifa 13 si facry 3 dar se poate si mai buna.