| δεάδℓλκιss a întrebat:

Nu am internet inclus pe abonament, dar aproape mereu sunt conectata la WiFi pe mobil. Daca am instalat whatsapp si ma deconectez de la WiFi, dar nu si de la aplicatie platesc cost suplimentar? Daca da, cum pot sa ma deconectez de la aplicatie? *Am un Samsung galaxy y pro*

Răspuns Câştigător
| Seby90 a răspuns:

Pe telefonul meu aveam un on / off pentru date mobile. Nu stiu la Samsung, cauta pe internet aplicatii. Sunt unele care iti schimba apnul pentru a impiedica datele, iar cand vrei cu adevarat sa intrii pe net iti schimba apnul in cel corect.

Practic androidul este storcator de internet, daca nu ai platit pana acum internet suplimentar in cost, nici cu whats app nu o vei face.

2 răspunsuri:
| petrica1111 a răspuns:

Settings>wireless and network settings>Mobile networks>debifezi"use packet data" Funda! :d

| MitroKta a răspuns:

In principiu, ar trebui sa nu mearga netul, dar daca merge fii sigur/a ca platesti in plus din moment ce nu ai net la abonament.