| balu a întrebat:

pot pune o placa video cu slot agp ddr2 pe un calculator cu ddr1 dar cu slot tot agp?

2 răspunsuri:
| georgecl a răspuns:

Da, poti

| Alex_9631 a răspuns:

Da. nu va functiona placa video la puterea maxima, dar merge pe orice slot agp, ai grija ca sunt placi video agp 8x, 16 x, parca si 32x, daca placa ta de baza nu suporta din nou nu va rula la puterea maxima, s-ar putea sa ai si incompatibilitatea.
Eu am placa video pci express 16x gddr3 si placa de baza e pe ddr1 si ddr2 (normal ca doar un slot se poate folosi) folosesc ddr2 ram, si slot pci express x16 happy. merge si la tine. bafta