| Rovana17 a întrebat:

Am un laptop HP cu care nu mai pot intra pe net, se conectează la wifi, am verificat și este internet, apare conectat și scrie fără acces internet. Cum pot rezolva problema?

17 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Laptop-ul "vede" ca exista semnal wi-fi, dar parola de acces inscris in laptop nu corespunde cu cel inscris in router.
Cum sa procedezi? Simplu:
Stergi conexiunea la router (click dreapta pe conexiune, in lista wi-fi), dupa care te re-conectezi, cu parola de acces corecta.

| darrio2007 a răspuns:

Iti mai apare si Limitat? Inchide si redeschide reteaua, din laptop. Apoi Conectare. S-ar putea sa-ti ceara din nou parola.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai internetul plătit? Ca poate te au deconectat ei, sau poate routerul nu functioneaza, scoate l din priza ruterul si baga l după cateva secunde in priza, ruterele mai dau eroare si atunci trebuiesc scoase si bagate din nou in priza ca sa se restarteze.

| Rovana17 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Dacă am net pe telefon de la router înseamnă că l-am plătit, nu?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Rovana17):

Da, scoate ruterul si baga l din nou

| Rovana17 explică (pentru CristiDinBucuresti):

L-am scos și i-am dat și restart, nu știu ce are

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Rovana17):

Este laptopul defect posibil wifi ul din laptop s-a defectat, trebuie dus in servis sa il verifice ei si sa il repare.Baga in laptop cablu de internet si acel cablu il conectezi la ruter si va merge. Tie wifiul din laptop s-a defectat, pe cablu va merge.

| Rovana17 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ok

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Rovana17):

Dupa ce bagi cablul sa mi spui daca merge.

| anonimg a răspuns:

Când apare că laptop-ul este conectat la internet dar nu are internet, înseamnă că problema este de la firma de la care ai internet. Contactează telefonic firma.

| Zuzu1991 a răspuns:

Incearca sa faci hotspot wifi pe telefon, si connecteaza-te cu, laptop-ul la el, daca nu merge e din laptop, daca merge atunci Universul TE URASTE big grin

| DonEduardo a răspuns:

Pai, restarteaza-l. Dar de ce iti ceri scuze pentru categorie?

| David12Iulian86 a răspuns (pentru DonEduardo):

Nu se rezolva asa! cu un restart si gata!

| David12Iulian86 a răspuns:

Functioneaza router ul? Adica esti sigur ca are acces la internet? Daca da s-ar putea sa fie de la windows! Te pot ajuta! Lasa-mi in privat un Instagram Facebook etc!

| Rovana17 explică (pentru David12Iulian86):

Ți-am dat cerere

| David12Iulian86 a răspuns (pentru Rovana17):

Ti am dat follow