| Danut2017vasile1989Andrei a întrebat:

Hey TPU
Sora-mea a scapat o carioca pe chestia aia unde se pun foile la imprimanta! Am o imprimanta HP deskjet 2130 Ink Advantage iar acum imprimanta nu imi mai trage foile. Stie cineva cum sa scot carioca aia de acolo? Nici nu se mai vede!

Răspuns Câştigător
| FoundYouLover a răspuns:

Scoate imprimanta din priza si apoi intoarce-o cu fata in jos. Misc-o (scutur-o) un pic asa, cu fundul in sus, cum e.Vezi daca atunci cand o misti se aude carioca miscandu-se in ea. Scutur-o tare, poate iese. Daca nu iese, tot asa cum e, cu fundul in sus, ridic-o deasupra capului la lumina si vezi daca se vede carioca. Daca se vede cu o mana tine imprimanta cu fundul in sus si cu cealalta incearca sa scoti carioca.Sau poti incerca sa scoti carioca cu ceva subtire, o rigla, o sarma, o agrafa de par, o andrea de tricotat de-a bunicii sau altceva de genul asta.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil carioca (sau ceva rest de hartie) a blocat mecanismul.
Daca nu te pricepi, cheama pe cineva cunoscator de mecanica fina sa te ajute.
Poti, de asemenea, sa mergi cu imprimanta la un centru de incarcare cartuse sau un service de calculatoare.