| anonimguy3 a întrebat:

HEY TPU! Sper sa nu va suparati pentru ce voi intreba: dar, toti stim ca unele site-uri xxx au virusi. Intrebare mea este, cum au aceste site-uri virusi? Am citit undeva ca aceste site-uri cu filme xxx au virusi prin reclamele lor, adica reclamele care apar pe site au potential malware (sau cum se scrie) si altele. Dar video-urile au virusi? Sau doar reclamele au virusi?

FUNDA!

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Un virus e un cod care da comenzi unui sistem de operare, prin descarcare poti descarca fisiere de astea virus, alta modalitate e intrarea pe site, e cand intri descarci ceva o bucata de informatie aia e virusata apoi se descarca alti virusi fara ca tu sa stii asta, reclamele depinde de site multe au desigur, video sau nu conteaza daca site contine virus intrarea propiu zisa te infecteaza nu ca vezi tu video bine astea mari porno nu au virusi au ei securitate e vb de miliarde de dolari nu face tot halowidul cat fac fac astia in pornografie mare grija daca ai pc bun isi descarci un anti virus sau treci pe user cu drepturi limitate

| RAY a răspuns:

Http://www.faravirusi.com/ eu intru aici de 2 ani e un site ok

| mihai69 a răspuns:

Sait'urile cu viruși (nu doar cele tripluX) sunt dăunătoare. Asta e clar.
Mai mult de un produs antivirus instalat și activ pe un calculator, e cea mai mare tâmpenie; înghit resurse și de multe ori se „faultează" reciproc. Regula este unul și bun!
Tipurile de infecție prin sait sunt multiple:
- reclame sau animații tip „flash" care conțin cod răuvoitor;
- scriputri jawa care rulează cod „malițios" (cum e denumit uneori);
- link-uri ce par normale, dar duc de fapt spre fișiere executabile;
- aplicații tip Active-X (astea afectează doar internet explorer, dar e încă folosit de multă lume) care tot așa, infectează calculatorul
- etc.
Capisci?

| anonimguy3 explică (pentru mihai69):

Pai pana acum nu am avut probleme cu virusi. PC meu e unul de Gaming si ca orice om care tine la PC lui, as lesina daca s-ar strica sau asa straight face. PC meu recunosc, merge ffff putin greu, dar nu e de la virusi, pentru ca rare ori, cred ca nici de 6 ori nu am intrat pe site-uri xxx pe pc asta al meu, dar l-am supra incarcat cu jocuri. (jocuri dupa site-uri sigure gen filelis* sau tpb).

| mihai69 a răspuns (pentru anonimguy3):

Alea-s saitu'ri sigure?!? ROFL!

| anonimguy3 explică (pentru mihai69):

Normal ca da looooooooooooool. Eu de aici iau si nu am avut probleme cu virusi niciodata. tongue Filelis* mai ales nu are virusi.

| mihai69 a răspuns (pentru anonimguy3):

Gândește: ei nu au nimic din ceea ce descarci tu pe saitul lor - totul provine din surse NEVERIFICATE!

| anonimguy3 explică (pentru mihai69):

Off, astia cu site-uri de piraterie sau jocuri pc/console cumpara mai intai jocurile si dupa le pun acolo. Dar scot componenta multiplayer daca jocul are.

Răspuns utilizator avertizat