| cristian07051985 a întrebat:

as vrea sa-mi schimb placa video cu una mai performanta...eu am nVIDIA geforce 7300 Gs, procesorul este Intel core 4400 2.00 GHz am 1gb RAM, ce trebuie sa mai schimb ca sa fie ok?

Răspuns Câştigător
| charleslouboutin a răspuns:

Pai tocmai asta e ca ai tot sistemul destul de slab pentru gaming. Daca tot vrei sa te apuci de chestia asta, modifica-l tot, le poti lua pe rand.

5 răspunsuri:
| taken a răspuns:

Ai grija la sursa. Daca este slaba se va arde.Placile video mai noi, mai performante consuma mai mult.
http://www.mediadot.ro/......24mb-gddr5
Ai disponibili mai multi bani iei o alta placa video.

| Violente a răspuns:

Spune-mi un buget iar eu îți voi recomanda o placă cat de cat care se incadreaza decent în sistemul tău.

| cristian07051985 explică (pentru Violente):

Undeva pe la 200-250 de lei, dar daca schimb placa video, mai trebuie sa schimb si altceva?

| charleslouboutin a răspuns:

Ce vrei sa faci cu o placa video buna in acel sistem?

| cristian07051985 explică (pentru charleslouboutin):

Nu imi merg jocurile astea mai noi...imi da eroare la placa video

| charleslouboutin a răspuns (pentru cristian07051985):

Pai tocmai asta e ca ai tot sistemul destul de slab pentru gaming. Daca tot vrei sa te apuci de chestia asta, modifica-l tot, le poti lua pe rand.