| balanclaudiu13 a întrebat:

Hey TPUwinking. Vreau sa stiu daca pot sa schimb placa video... ( daca asta e cheia ca pc-ul sa mearga mai bine) pai detalii pc :am Intel(R) 82865G Grapichs Controller sper sa ma ajutaaati sad

3 răspunsuri:
| price a răspuns:

Detaliiiiii ca nu ma ajuti u pe mine, poate sa se miste incet de la rami de la procesor sau placa video...deci? ce rami ai, de cat este procesorul, si sursa cat dezvolta?

| balanclaudiu13 explică (pentru price):

Uite frate am dat copy paste la tot straight face Card Name: Intel(R) 82865G Graphics Controller
Owner: Anonymous Submitted: 2013-04-25 12:54:49
Owner's Comments:
GPU: i865G Revision: A2
Technology: 130 nm Die Size: 0 mm²
BIOS Version: 3202 PC Dev 12/29/2003 16:13:38 Device ID: 8086 - 2572
Bus Interface: PCI Subvendor: ASRock (1849 - 2572)
ROPs: 1 Shaders: 1 Pixel / 0 Vertex (DX 7.0)
Pixel Fillrate: 0.3 GPixel/s Texture Fillrate: 0.5 GTexel/s
Memory Type: DDR Bus Width: 64 bit
Memory Size: 8 MB Bandwidth: 0.0 GB/s
Driver: ialmrnt5 6.14.10.4396 / XP
GPU Clock: 266 MHz 0 MHz
Default Clock: 266 MHz 0 MHz
Overclock: - +-100%

| price a răspuns (pentru balanclaudiu13):

Ce imi dai u acolo nu ma prea ajuta imi trebuie sa stiu ce procesor ai si de cat este,
cati rami ai si pe ce frecventa,
ce placa video ai in acest moment
ce sursa si de cat este- f important daca nu vrei sa se arda tot pc-ul
denumirea placii de baza
, si sa imi spui daca a mers asa cum spui u de incet dintotdeauna
Eu folosesc SIW pentru a afla aceste informatii, poti gasi unele si in Sistem proprieteati