| Voicu_Alexandru_1998 a întrebat:

Hey tuturor! Am si eu un laptop cu i3 si placa video dedicata 2Gb (AMD), iar mie mi s-a instalat un driver Intel, am incercat sa il sterg si sa instalez driver-ul amd, dar cand il instalez totul se duce de rapa. Ecranul se stinge si se aprinde foarte repede.

Răspuns Câştigător
| white02 a răspuns:

Intra in safe mode la windows dezinstaleaza driverul, dai un restart la calculator intra pe modul normal intra pe net si scoate driver easy, sau alt program de gasit driveru potrivit pentru configuratia ta, daca nici driverul care il scoti cu programul asta nu iti merge atunci ai probleme mai serioase.

2 răspunsuri:
| CoL00SaL a răspuns:

Pai intra in "safe mode" si dezinstaleaza driverul Intel...ii dai restart si apoi instaleaza driverul AMD

| Voicu_Alexandru_1998 explică:

Am reolvat problema
placa video era deactivata din BIOS