| anonim_4396 a întrebat:

Hey!
Voi cand postati o poza pe Instagram ii puneti si descriere/titlu/emoji/toate trei?
Eu ma gandesc ca o descriere prea lunga ar distrage atentia de la poza si cum Instagramul este despre poze cred ca accentul ar trebui pus pe ele si jos sa fie maxim un titlu scurt + un emoji si sa aiba si legatura cu poza.
Voi ce parere aveti?

2 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

De obicei nu pun decât fotograful, fie în descriere fie ca tag. Eventual și un Emoji.

Contul e personal. Dacă aș avea un cont business sau persoana publica aș da mai multă atenție descrierii și aș pune hashtag-uri.

| kb9 a răspuns:

Eu, cand vad o postare pe Instagram, mai intai ma uit la continut si dupa la descriere sau comm-uri.
Stai linistit, cine nu e atent la continut, nu e nici la descriere.