| BigLike a întrebat:

Hey, vreau sa imi reinstalez windowsul pe laptop, insa inainte de asta trebuie sa salvez totul pe un stick. As vrea sa stiu daca exista vreo metoda sau program care ar putea copia totul pe stick fara ca eu sa fiu nevoit sa deschid fiecare folder sau partitie? Plus ca am multe fisiere pe paptop care nu mai stiu exact unde se afla. Pot scana cumva laptopul si apoi printr-un click sa selectez sa imi puna tot pe stick? Fara a fi nevoit sa fac copy and paste pentru fiecare fisier sau folder in parte?
Mersi, va dau funda!

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Folosește acronis - face o copie EXACTA a intregului windows și poți să-l reinstalezi ulterior in câteva minute, la fel cum a fost inițial

| Ineys a răspuns:

Nu cred ca exista asa ceva. Daca vrei TOT intrii in partitie si apesi CTRL+A si iti selecteaza tot. Apoi CTRL+C pentru copiere si CTRL+V pe stick.

| ziftode a răspuns:

NUUUUU EXISTA
ce cauti tu e un program care sa... aaaaa... FACA ORDINE IN RAHATUL TAU PERSONAL
in realitate nu exista asa ceva, ce exista e ca ori te implici personal in rahatul tau personal, ori platesti petru destul spatiu sa salvezi tot, inclusiv chestii care nu iti vor folosi niciodata (cum ar fi 99.99% din windows folder, 98% din Program Files folder, 99.999% din ProgramData (ex Common folder), 85% din personal users folder, etc, etc, ETC)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai 2 partitii e simplu. Muti tot ce ai de salvat in a doua partitie, iar atunci cand instalezi win, formatezi c-ul atat. Ca sa nu le incurci, dai proprietati la fiecare partitie, si scrii pe o foaie sau faci o poza, cat are fiecare partitie.
Daca insa nu ai 2 partitii, sunt programe cu care poti imparti hdd-ul in cate partitii vrei.