| beniamin1991 a întrebat:

Salutare,am o problema la un laptop msi.
Oriunde as da click,orice aplicatie as deschide,orice folder as deschide,se intampla sa fie selectata ultima aplicatie/icoana/fisier din acea lista,ca si cum ar fi blocata tasta pgndn ( page down).
Daca dau click pe orice altceva sa deschid,se deschid tot acel fisier,ultimul din lista.
Daca dau page up isi revine,insa nu e permanent,deschid alt folder si din nou e selectat ultimul fisier.
Am zis sa reinstalez windowsul,nu pentru aia am facut-o,oricum calculatorul era prea incarcat si de problema tot nu am scapat.
La instalare, cand mi-a aparut optiunile legate de time, am vrut sa selectez gmt + 2 Bucharest,in schimb cand dadeam click se ducea din nou la ultima de jos, din lista, gmt +13.
Nu ii dau nicicum de cap,nu am mai patit asa ceva si nu gasesc nimic pe google,e drept, nici nu sunt sigur ce cuvinte cheie sa folosesc, help.

Răspuns Câştigător
| sergiu23_1504 a răspuns:

Schimba windowsul, presupun ca ai Vista el are erori de genul asta

| beniamin1991 explică (pentru sergiu23_1504):

Nu,am avut windows 7, facea asa cum am spus eu,dupa aceea am instalat windows xp,la fel facea,am si specificat.
Ma rog,am postat si pe forumul msi,mi-au spus ei ce sa fac,nimic nu a mers,dar pana la urma s-a dovedit ca problema nu era una de natura software ci mai degraba tinea de componente,nu pot spune hardware pentru ca nu cred ca tastatura face parte din categoria hardware.
Se pare ca cineva a aspirat tastele la laptop,shiftul din dreapta a fost tras de aspirator,l-a bagat la loc acea persoana insa nu mai era ca inainte,s-a pierdut si arcul,iar la cea mai mica atingere,fara macar sa apasa pe tasta,a tastei shift din dreapta,facea chestia aia cu "scroll lock",era ca si cum cineva spama acea tasta.
Nu am ce sa ii fac decat sa schimb interfata,partea ce tine de tastatura, nu sunt sigur cum, daca se schimba numai tastatura sau doar toata interfata, insa am sa ma adresez unui servici din localitatea mea.
Multumesc oricum de raspuns, am sa-ti dau o funda sa o pui la colectie xD.

1 răspuns: