| CarmichaeL a întrebat:

Heyy TPU. De ceva timp ( cativa ani big grin ) am o problema cu pc'ul. Scoate un zgomot infernal cand are ceva de procesar. Dupa mai multe cercetari, am aflat ca problema sta la sursa ventilatorului. Ca un incepator, si nestiind ce naiba e aia, va pun o simpla intrebare : Daca sursa ventilatorului ( sau sursa pur si simplu straight face ) este pricina zgomotului, ce trebuie sa cumpar? un ventilator nou sau o sursa noua? De ce chestii trebuie sa tin cont cand cumpar un ventilator / o sursa noua? Thx TPU. Fundaabig grin

Răspuns Câştigător
| fear1234567 a răspuns:

Mai bine ti-ai cumpara direct o sursa noua. daca ar fi sa cumperi doar ventilatorul nu ai de unde sa stii ca nu e toata sursa defecta...Eu as cumpara sursa big grin! Sper ca te-am ajutat

| CarmichaeL explică (pentru fear1234567):

Mersi mult. De fapt, eu planuiam sa cumpar o sursa noua si un ventilator mai bun pe langa, dar acum voi cumpara o sursa noua, mai buna si gata. Ce zici, merge?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sursa trebuie schimbată.
Pa, pa.

| EuAli a răspuns:

De tehnologie si puterea de ventilatie

| CarmichaeL explică (pentru EuAli):

Sursa noua sau ventilator?

| EuAli a răspuns (pentru CarmichaeL):

Ventilator

| CarmichaeL explică:

Procesat*