| M.D.Eveline a întrebat:

Hi all...am creeat un folder iar acum doresc sa il sterg dar nu ma lasa spune ceva de genu "Cannot delete Trash:It is being used by another person or program""Close any programs thet might by using the file and try again" ce trebuie sa fac?

6 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Restart in safe mode si delete
pentru safe mode tine apasat F8 la inceput cand porneste calc (nu windows-ul)

Abh
| Abh a răspuns:

Fa un restart.

| Catalion a răspuns:

Este folosit de un alt program si daca ceva e folosit de un alt program nu ai cum sa-l stergi.
Dai restart la calculator si incearca iar si daca tot nu merge foloseste acest program: www.softpedia.com/get/System/System-Miscellaneous/Unlocker.shtml
Dupa ce l-ai instalat, dai click dreapta pe folderul respectiv si alege unlocker, pe urma selecteaza la actiune "sterge" si click pe deblocheaza tot. La instalare alege sa fie in limba romana ca sa intelegi mai bine programul.

| ItzRivenGod a răspuns:

Pai vad ca e folosit nu de un program ci de o persoana. tio fi umblat careva in calc.

| zerozero a răspuns:

Think Linux!
$ su
# rm -rf FolderName
# exit

| M.D.Eveline explică:

Si Trash este numele folderului