| anonim_4396 a întrebat:

Hi! Am niste frati mai mici care nu se prea pricep la calculatoare, nu inteleg explicatiile mele si instaleaza orice fel de programe automat in Local Disk C care are foarte putina memorie si ingreuneaza calculatorul. De ce Local Disk C este locatia principala unde se instaleaza toate aplicatiile? Ce setari sa fac ca discul D sa fie principalul driver din calculator! Fundita!

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pune o parola la utilizator si nu vor avea acces la pc sau iti iei un laptop si nu pune nimeni mana pe el

| zeBraJaM a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci in leg. cu asta ( sa-l faci pe dl. Disk D cel principal). Iar in leg. cu "unde se instaleaza toate aplicatiile". tu unde crezi? daca Disk C e cel mai incarcat? Se instaleaza in E? -_-