| MihaiUser a întrebat:

Salut am o intrebare legata de calculatorul meu.
Am un calculator destul de bun doar ca am putina memorie pe el.
Am niste hard discuri din niste calculatoare mai vechi, vreau sa imi pun unul in calculator de 500 gb, dar acest hard disc are windows 7 pe el (eu pe principalul am windows 8) problema e ca nu pot sa intru in windows si sa il sterg de acolo e stricat sau ceva, mai exista alte metode de al sterge?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Atunci il formatezi si gata

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fii mai explicit ce vrei sa faci? sa inlocuiesti hdd sau sa pui unu in plus?

| MihaiUser explică (pentru suntserios):

Sa pun unul in plus

| octav005 a răspuns:

Cel mai bine este sa iti formatezi si sa iti instalezi din nou windowsul.
bagi windowsul si programe in acel HDD care are viteza cea mai buna. si celalalt HDD il folosesti pentru restul. filme, poze. etc.

| Arthiom a răspuns:

Tu vrei adica sa stergi partitia cu windowsul de pe un hard in timp ce pc-ul ruleaza pe el? laughing
Mai bine mergi la un service si spui ce vrei sa faci, ca din ce ai zis tu nu cred ca te pricepi asa bine la treaba asta happy