| Reins a întrebat:

Hi, cum pot curata un laptop, mai precis un Acer Aspire E1-571G
are tastatura aceea cu mici spatii intre taste si mai intra ceva praf ( puteti cauta poze pe google pentru a va lamuri ). N-am nici timp nici bani si nici incredere sa-l duc la cineva sa-l faca.Am un compresor, din acela care suflii cu el...pot sa il suflu? are ceva? poate intra praful inauntrul lui?
Funda pentru un raspuns bun happy

Răspuns Câştigător
| L0v3isTheWaY a răspuns:

Salut!
Ca sa-l cureti foloseste un spary cu aer comprimat. Nu costa mult, dar te ajuta.
Uite: http://laptopnews.ro/cum-sa-cureti-laptop-ul.html
Succes!;)

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Vezi cum faci sa-i zbori tastele!

| Reins explică (pentru K0sti):

Stiu laughing o sa am grija. Dar nu o sa intre praful in interiorul lui pe la placa de baza sau ceva nu?

| K0sti a răspuns (pentru Reins):

Nu intra! Tastaturile de laptop sunt capsate si destul de etanse, de aia nici nu se pot repara, se schimba! Odata ce ai incercat sa o desfaci... poti s-o arunci, ca nu o mai pui la loc! Apa e singura care reuseste sa patrunda!