| extremboyy a întrebat:

Hi TPU am si eu o problema am windows 7 si de o zi nu-mi mai citeste un hard disk, cand incerc sa intru imi zice,, the file or directory is corrupted and unredable" Aveti niste idei cum l-as putea repara sau sa imi dati un program.

Multumesc

Funda

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Incearca sa il formatezi si daca tot nu merge atunci aruncal si aia e rezolvarea ca nu mai ai cei face.Sint curios ca ai spus ca unul din harduri.Cite harduri ai frate la calculator? Si de ce ai mai multe harduri nu prea inteleg.Ce mai ciudatenii si prin Romania.Numai acolo mai poti vedea astfel de ciudatenii, calculatoare cu mai multe harduri, harduri cu enspe mii de partiti si etc. Fugi tataie de aici elimina restul de harduri, lasa doar unul singur, elimina toate partitiile si lasa doar una si o sa vezi ce frumos o sa lucreze calculatorul tau.Nu mai umblati cu tot felul de timpenii ca din cauza asta aveti atitea probleme.Si in loc sa cumperi 3-4 harduri mai bine ia unu da bun si de capacitate mai mare si aia e tot.Ce mai mofturi si ce mai va mai place sa complicati lucrurile.

| extremboyy explică (pentru relian):

Hai sa-ti zic am doar 2 harduri de 1tera si 500de gb (impreuna) si 3 partiti asa ca nu mai face caz ca am eu mi e harduri

| VXX a răspuns:

Pai inseamna ca e corupt de un virus ceva, cel mai bine ar fi sa formatezi hard disku in totalitate.

| khrysty a răspuns:

Cheama un specialist in IT