| CrackFloyd a întrebat:

Hi TPU! Sa-mi cumpar un laptop nou sau sa fac niste upgrade-uri la cel curent? (new RAM, new SSD, Overclock CPU&GPU)

3 răspunsuri:
| Edy3133 a răspuns:

Sincer,daca vrei hard gaming iti sugerezi sa alegi un desktop decat sa te incumeti sa mergi pe laptop. Toate laptopurile (ma refer cele accesibile pana in 40 de milioane) au o problema si anume daca joci un joc care are cerinte de sistem destul de high o sa ajunga sa ti se incalzeasca si frameaza. Cu 20 de milioane iti poti face un desktop cu care sa poti rula orice joc la ora actuala la rezolutii acceptabile. Daca totusi doresti sa mergi pe laptop, iti sugerez sa iti cumperi unul nou decat sa-i faci upgrade.

| OxiiLondon a răspuns:

Eu zic sa iti cumperi unul nou. Iesi mai ieftin asa. parerea mea kiss

| CrackFloyd explică (pentru OxiiLondon):

Un laptop de gaming nou e mult mai scump. dar merci de opinie happy