| dakrismak a întrebat:

HTC Desire 500 sau Sony Xperia L?

8 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Eu nu recomand desrie 500. NU l-am recomandat nici in intrebare unde nu ti-a placut s2-ul.
De ce nu recomand: pai la fel cum o sa fie greu sa zic ceva, ca toti o sa fie contra, desire 500 nu este ceea ce pare. Toti o sa zica, mama, ca e quad core ca darama pamantul. E cel mai prost procesor quad-core care se fabrica pentru device-uri cu android. Sunt zeci de telfoane cu cpu dual-core(inclusiv xperia l) care il depasesc.
XPeria L daca e ridicat neoficial la 1.2 ghz suporta redare si inregistrare video 1080p. Desire 500 poate sa il ridice la cat vrea el, ca mai mult de 720p nu duce. Si iar, amintesc, sunt telefoane single core capabile de 720p, si dual-core capabile de 1080p.
In gaming, desire 500, praf, mai ales la jocurile mai pretentioase(gen dead rising 2 sau MC4).
Deci ca performante e praf. Daca vrea cineva sa comenteze la ce am scris eu, chiar sunt curios, dar doar cu argumente.

| dakrismak explică (pentru sltlp):

Pe mine ma intereseaza si cat duce bateria. inca nu m-am decis intre xperia l si desire 500.

| sltlp a răspuns (pentru dakrismak):

Bateria tine putin mai bine la desire 500. Dar eu ziceam de perforamtna, ca vad ca e leaudat desire 500 fara sens.

| dakrismak explică (pentru sltlp):

Daca tie iti place sa te chiorasti la un ecran de 4.3 inch sa vezi un film. te mai dor si ochii. etc. Dar dintre aceste doua modele care are camera mai performanta?

| sltlp a răspuns (pentru dakrismak):

Auzi, dar esti cam contra mea la tot, dar raspunsuri vrei. Ca desire 500 are acum 99 inch, iar xperia L are 4.3(cand si desire 500 are tot... 4.3).

| CM7YRE a răspuns:

Sunt aproape la fel, dar HTC-ul are o camera secundara mai buna si un procesor mai mare, plus card pana la 64 gb (spre deosebire de 32 la Sony).
Fa o comparatie si alege de la eMAG http://bit.ly/18OIV3t daca nu-ti place poti returna produsul si primesti banii inapoi.

| HaKa93 a răspuns:

Foarte mult m-am interesat de aceste 2 telefoane si am ales HTC desire 500 pe care il detin si nu imi face nicio figura la 2 luni de la cumparare.

| Edimbc a răspuns:

Cu siguranta HTC Desire 500: procesor mult mai bun memorie mai putina(4 GB nu 8 ca la Sony) dar poti pune tu pana la 64 GB, camera e la fel doar cea secundara difera putin totusi nu e folosita prea mult.Bateria e cam la fel.
In rest diferente minore.Dar totusi HTC Desire 500 e mult mai bun.Si de asemenea HTC Desire 500 are Dual Sim.
Sper ca te-am ajutat.