| Lacatus_Alberto_2000 a întrebat:

Http://www.emag.ro/procesor-amd-a6-x2-6420k-4000mhz-1mb- socket-fm2-box-black-edition-ad642kokhlbox/pd/DW1VLBBBM/ ? tree_ref=27

http://www.emag.ro/placa-de-baza-asrock-socket-fm2-fm2a7 8m-dg3/pd/D1RDQBBBM/

http://www.pcgarage.ro/carcase/segotep/chariot-tf/

http://www.emag.ro/memorie-hyperx-fury-blue-4gb-ddr3-160 0mhz-cl10-1-5v-hx316c10f-4/pd/D0HP1BBBM/

placa video:Ati Radeon 4300/4500.
surasa:CoolerMaster eXtreme Power RP-600-PCAP 600W

Eu cred ca este buna configuratia, iar componentele se potrivesc si cred ca ma pot juca league of legends si cs:go fara probleme dar, vreau sa vad si parerea altora.

Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| server3xd a răspuns:

Destul de bun pentru cs go si league of legends.

17 răspunsuri:
| Durbaca_Alex_1998 a răspuns:

DC Nu iti iei un laptop pentru lol cs:go si din astea usoare mai bine iti iei un laptop. In general sunt bune componentele sursa e exagerat de mare 400 w e destul

| HuShEr a răspuns (pentru Durbaca_Alex_1998):

Calculatorul ala nu cred ca sare de 25 de mil iar daca iti iei un laptop la 25 de mil o sa te poti juca cs go cu maxim 100 de fps pe low

| Durbaca_Alex_1998 a răspuns (pentru HuShEr):

Da este adevarat dar poti sa joci cs:go oriunde!
Cat timp ai internet.

| HuShEr a răspuns (pentru Durbaca_Alex_1998):

Crede-ma ca daca ai internet prost nu prea poti sa te joci comp oriundewinking

| Durbaca_Alex_1998 a răspuns (pentru HuShEr):

Da depinde de ping. Tiam zis sursa e foarte maree pentru asa ceva

Daca vrei un pc de 2500 de lei iti dau o configuratie care poti sa joci orice la high
]

| HuShEr a răspuns (pentru Durbaca_Alex_1998):

Nu cred ca poti face o configuratie care sa poata duce orice pe high cu 25 de mil

| Durbaca_Alex_1998 a răspuns (pentru HuShEr):

E na amd fx 6350 si cu 8 gb ram si cu un gtx 750ti 2gb gddr5 duce pe high orice asta am eu in pc.

| HuShEr a răspuns (pentru Durbaca_Alex_1998):

Da da numai astea fac 25 de mil mai pune carcasa hdd sursa monitor si perifericewinking

| Durbaca_Alex_1998 a răspuns (pentru HuShEr):

Husser ia uite ma
Amd fx 6350 599
gtx 750 ti 629
hdd maxim 300
Carcasa+sursa (pachet) 200
Ram 260
Pana acum 19 bastoane si inca mai poti sa mai bagi.

| HuShEr a răspuns (pentru Durbaca_Alex_1998):

Si monitor 10 plus tastatura si mouse vreo 2 si ai sarit de 25 tongue bine ca te mai poti limita hdd casesti si pe la 2 mil

| Durbaca_Alex_1998 a răspuns (pentru HuShEr):

Ba am luat eu un monitor 50 cm Samsung cu 3 mil sin jumate redus de la 5 milione. Tastatura eu am fara fir de la hama merge perfect nu se pierde semnalu. Hdd am Toshiba am dat 180 de lei merge brici.

| HuShEr a răspuns (pentru Durbaca_Alex_1998):

Monitorul era nou? a si ai uitat de placa de baza happy

| Durbaca_Alex_1998 a răspuns (pentru HuShEr):

Da de la altex da uite am uitat de mb E este un Asus m5a78lmx3 la vreo 200 de lei. Are bios dela american megatrend da mere are si oc.

| HuShEr a răspuns (pentru Durbaca_Alex_1998):

Imi poti da un link pentru monitor... as vrea sa imi mai adaug un monitor la pc si nu stiu exact ce monitor ca de care am acum nu il mai gasesc pe stock de vreo 2 luni sad

| Durbaca_Alex_1998 a răspuns (pentru HuShEr):

Acum e la 500 de lei eu l-am luat atunci cu o proot9e la altex uite factura.
http://imgur.com/1fhLPAZ
http://www.pcgarage.ro/......gtg-black/

| HuShEr a răspuns (pentru Durbaca_Alex_1998):

Pare super monitorul in jocuri cum se comporta? ma refer la artefacte daca le face si daca da cat de des?

| Lacatus_Alberto_2000 explică:

Multumesc pentru raspunsuri.