| Aurel12345 a întrebat:

Https://altex.ro/......AP6HL16EA/
Este bun acest laptop? Face banii? Merge fortnite gta fifa etc? E bun pentru gaming? Are placa video buna? Mulțumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Eu iti recomand asa ceva in banii aia
https://www.pcgarage.ro/......k-2yr-cis/
Are hdd de 1tb deci poti sa iti bagi destule jocuri insa trebuie sa ii mai pui inca 8gb rami, 12gb ram ar fi minimul pentru jocuri zilele astea, in plus procesorul este mai nou si mai performant, la fel si placa video, care este ceva mai buna ca un mx110.
In rest, iti va duce jocurile mentionate de tine, nu pe detalii ridicate dar decente cu un fps acceptabil.

| TOFFIXman a răspuns:

Banii...ii face dar, are doar un ssd de 250 de gb, foarte putin, dupa cum arata nu mai are slot liber decat m.2, adica, trebuie sa mai dai intre 250-500 de lei pe memorie de 250 respectiv 500 Gb. Te poti juca jocurile alea desi la putine frame-uri. Placa video nu e excelenta si nici buna dar acceptabila. Cauta pe net niste teste cu laptopul ala pe diferite jocuri. Bafta