| Funnygirlmom2 a întrebat:

Https://altex.ro/......windows-10

Pareri? Vreau sa aiba bateria de durata, stocare mare si sa fie relativ bun pentru putin gaming... Asta include rezolutia corespunzatoare, daca stie cineva... Multumesc!

11 răspunsuri:
| Superior a răspuns:

E cam slabut. Cati bani ai?

| Funnygirlmom2 explică (pentru Superior):

Depinde, sunt dispusa sa dau pana in 5000, dar daca trece puţin peste limita e ok.

| Superior a răspuns (pentru Funnygirlmom2):

Pentru ce il folosesti? Editare, Multimedia, Gaming?

| Funnygirlmom2 explică (pentru Superior):

Putin gaming (de genul Wizard101, Overwatch etc), dar in principiu vreau sa lucrez pe PhotoShop si putina programare. happy

| Superior a răspuns (pentru Funnygirlmom2):

Http://www.pcgarage.ro/......k-backlit/ Poti juca toate jocurile actuale si cele care vor aparea in viitor, decent, unele high, altele medium, minim 30fps, pe unele 60 (pe overwatch 90fps+). Photoshop poti face si cu un laptop de 1500 lei iar programare, poti face lejer pe acest laptop. Daca vrei o varianta mai ieftina, care in programare si photoshop va fi la fel de buna, dar mai slaba in gaming, ai asa http://www.pcgarage.ro/......dos-black/ iar 5000 de lei nu are rost sa dai daca faci gaming sa zicem 40% iar restul programare si PS.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Superior):

Ma lasi, cara el 2.6 kilograme?

| Superior a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca stai sa te gandesti nu merita sa dai 4700 lei cand cu 3700 gasesti ceva ce e superior. Si dai 1000 lei in plus ca e mai usor cu 1.2 kg, si in schimb mai slab la placa video, HDD si putin la procesor?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Superior):

Te inteleg perfect, doar ca cele de la Asus sunt facute pentru mobilitate, ala la 3700 il iei si il tii mai mult acasa, sau rar mai mergi cu el.

| Superior a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu inteleg faza asta, dar totusi e prea piperat pretul ala pentru ce ofera laptopul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte bun, camera e mai putin de okay.Bateria mhm...sa zicem.

| Funnygirlmom2 explică (pentru anonim_4396):

Da, la baterie ma gandeam si eu ca nu e asa mult 6 ore... Dar as putea sa tin incarcatorul cu mine deoarece nu este chiar asa greu... Stocarea mi se pare super ok, deci asta e un plus.