| Acandrax a întrebat:

Https://imgur.com/a/5upbLa1

Buna ziua! O amica si-a luat acest laptop astazi (ACER) si ii apare asta (trebuie instalat windows) intrebarea ei: ce cod e acesta care il cere si cum poate rezolva sa treaca de partea asta(cu codul respectiv din poza)

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca vrea sa-si instaleze Windows n-are treaba cu acea parola. Poate sa sterga tot HDD-ul si sa instaleze Windowsul. De unde a luat laptopul trebuia sa-i spuna parola si-i trebuie doar daca vrea sa folosesca acel sistem de operare (de tip Linux-Unix). Oricum, nu este un sistem de operare prietenos pentru cei ce se pricep numai la Windows. De curiozitate uite-l: http://bit.ly/2OWzYPU

| sierra1 a răspuns:

Îmi pare că e instalat Linux - incearcă parola "admin" sau "root".

dacă nu-i place (și cred că așa va fi) instalezi win peste el, în modul cel mai normal cu putință