| sierra1 a răspuns:

E tare! ești in bani!

| NLS a răspuns:

Destul de buna alegerea, desi EU as fi mers pe AMD
(de fapt, am si mers, doar ca am 5900X, nu 5600G cat ar intra in bugetul tau )
Eu as fi ales RAM Corsair Vengeance LP, mai ales ca are acelasi pret acum.
Sursa, placa de baza, SSD-ul - alese foarte bine, raportat la buget cel putin.
Si carcasa. singura conditie e sa iti incapa placa video.

La capitolul racire: o sa ramai cu anemcicul cooler de la 12400F, sau te-ai gandit sa investesti vreo 200 RON pentru ceva suplimentar?

Cuun cooler precum acesta

https://www.pcgarage.ro/coolere/SilentiumPC/spartan-5-max/

poti sa storci ultima picatura de performanta din acel procesor, ca nu va lua nimic foc.