| All4QuestionS a întrebat:

Huawei P9 Lite sau Samsung Galaxy J7 2016? Care credeti ca ar fi mai bun? Si de ce? Cateva argumente. Vreau multe pareri. Funda celui care ma convinge sa cumpar la unul dintre telefoane.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Huawei P9 Lite deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......osvj71.php

Toate cele bune!

| Zaida1998 a răspuns:

Comparație:
Huawei P9 vs. Samsung Galaxy PJ:
------
Huawei P9 :
-dual sim
-Android v6.0 (Marshmallow)
-Camera principală - 12 MP
Camera secundară - 8 MP
-Revoluție (pixeli) - 1920 x 1080
-Diagonală display - 5.2 inch
-Funcții - Corning Gorilla Glass 4
-2.5D
Tastatura este standard.
-Are GPS (cu A-GPS, GLONASS, BeiDou)
Greutate - 144 g
- Concluzie: ESTE UN TELEFON FOARTE BUN

Samsung Galaxy J7:
-Android OS, v6.0.1
-Are 5,5 inch
-Camera principală este de 13 MP iar cea secundară de 5 MP
-Filmează cu 1080p cu 30 fps
- SIM: Single SIM sau Dual Sim
- Prezintă 16 GB (interni) și 2 GB RAM
-Are GPS
-Cântărește 170 g
Concluzie: ESTE UN TELEFON FOARTE BUN

Eu în locul tău mi-aș lua un Samsung Galaxy J7, mi se pare mai bun din toate punctele de vedere. Ce poate face Huawei P9 poate face și S. Galaxy J7, poate chiar mai mult.
Decizia ta ce vei cumpăra

| Alexander_Ionutzu_1976 a răspuns:

Sicer sa fiu eu ti-as recomanda P9 Lite pentru ca:
Are un procesor al naibi de bun!,
Filmeaza in 1080p cu 30 fps!
Face poze wow! Are cam orice functie pe care tiai dorio sa faci poze.
Si are inca multe aplicatii care ajuta telefonul pentru o functionare mai buna.
Daca ai fb imi dai numele tau si o sa iti arat cam tot ce poate face telefonul!
FUNDA?